PROGRAM STYPENDIALNY im. dr Witolda Poziomskiego „LEPSZY ŚWIAT – szacunek, talent, aktywność”

Szanowni Państwo

Mam przyjemność poinformować Państwa o nowym przedsięwzięciu społecznym: Programie Stypendialnym im. dr Witolda Poziomskiego: ”LEPSZY ŚWIAT – szacunek, talent, aktywność”, którego inicjatorem i fundatorem jest Suchedniowska Korporacja Samorządowa.

Program Stypendialny ”LEPSZY ŚWIAT”, został przygotowany dla Uczniów szkół suchedniowskich, dla których zaangażowanie w życie społeczne szkoły i środowiska lokalnego, jest tworzeniem i inspirowaniem właściwych relacji społecznych.

Uważamy, że zachęcanie młodych ludzi do idei pracy na rzecz społeczności lokalnej, wspiera proces ich rozwoju i dokonywania wyborów oraz włącza młodzież w życie społeczne z szacunkiem, ufnością i zdecydowaniem. Pozwala także, na zwiększanie motywacji i odpowiedzialności za dokonywanie pozytywnych wyborów osobistych i społecznych.

Nasz Program ma zachęcić Uczniów do aktywności, która doprowadzi do zmian jakościowych, nie tylko w tym, czego się uczą, ale jakimi stają się ludźmi.

Cały współczesny świat odczuwa wiele poważnych problemów społecznych: narastająca przemoc, brak szacunku i pogarszające się relacje międzyludzkie.

Dlatego, tak ważne jest zwrócenie uwagi na szczególny aspekt naszego życia, jakim jest aktywność środowiska lokalnego i tzw. uspołecznienie młodzieży. Dzisiaj, nie wystarczy wiedzieć, co jest dobre i co jest złe, trzeba mieć jeszcze świadomość i wolę postępowania według wartości i zasad społecznych. Trudnym zadaniem szkoły jest kształtowanie tej sfery życia Ucznia. Właśnie dlatego, aby zachęcić Uczniów do aktywności społecznej, powstał nasz Program Stypendialny.

Mamy nadzieję, że nasza inicjatywa spotka się z Państwa zainteresowaniem, ponieważ wybory życiowe, jakich dokonują młodzi ludzie, mają znaczenie, nie tylko osobiste, ale także społeczne. Celem Programu jest wzmocnienie inicjatyw młodzieży i wyzwolenie potencjału w postaci różnorodnej aktywności społecznej: kreatywności i zdolności , co doprowadzi do nabycia umiejętności przedsiębiorczości społecznej, umiejętności tak ważnej i cennej w naszych czasach.

Chcemy udzielić wsparcia młodzieży, która poprzez działania na rzecz społeczności szkolnej, czy lokalnej, potrafi z szacunkiem, pewnością siebie i z poczuciem celu swych działań, wnieść nową jakość do życia społecznego naszego Suchedniowa.

Na patrona Programu Stypendialnego „ LEPSZY ŚWIAT – szacunek, talent, aktywność”, wybraliśmy dr Witolda Poziomskiego. Pomyśleliśmy, że warto przypomnieć mieszkańcom tego znanego z działalności społecznej Suchedniowianina.

8 czerwca 2013r., o godz. 17:00 w Suchedniowskim Ośrodku Kultury „KUŹNICA”  odbędzie się spotkanie informacyjne dla szkół, Nominatorów kandydatów do Stypendium.

Z wyrazami szacunku

Cezary Błach

Prezes Suchedniowskiej Korporacji Samorządowej

2 Responses to PROGRAM STYPENDIALNY im. dr Witolda Poziomskiego „LEPSZY ŚWIAT – szacunek, talent, aktywność”

 1. nauczycielka pisze:

  No miło poczytać, wreszcie coś zaczyna się dziać? Piękna inicjatywa,pomysł na laureatów zaskakujący pozytywnie. Ileż jest młodych ludzi niedocenianych, niekoniecznie realizujących się tylko w szkole. Jestem pod wielkim wrażeniem.Piękne słowa,przemyślenia niezwykle trafne, ileż logiki w tym o czym pan pisze.Wreszcie jakiś poziom, jestem pod wrażeniem. Kibicuję tej inicjatywie jako nauczyciel i rodzic.

 2. oburzony pisze:

  POLECAM JAKO LEKTURĘ WNIOSKI POKONTROLNE DLA SOŁTYSA NASZEGO MIASTA WYDANE PRZEZ RIO z dnia 08 lutego 2013r.WARTO!!!!!!!!!!!!!16 uchybień dla B. i 11 do skarbnika. MY ZA NIEKOMPETENCJE PŁACIMY!!!!!!!!!!!!!!!!!!To jest nic,ale 15 sprawiedliwych co robi?????????

  *na marginesie fajnej sprawy,która dzieje się z Waszej inicjatywy.wiem,że wasz blog czytają inteligentni ludzie, więc może podejmą próbę zawrócenia z drogi tych nieświadomych, edukując ich.
  trzymam za Waszą inicjatywę kciuki, może podajcie konto Programu,ktoś może zechce je wesprzeć?
  trzymam kciuki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *