Suchedniowska Korporacja Samorządowa

im. Stanisława Staszica

Działalność

Świeto Niepodległości

Nasze Stowarzyszenie od początku swojej działalności tj. od 2007 roku w sposób szczególny upodobało sobie święto niepodległości. Według nas bowiem, wartości patriotyczne są tymi najważniejszymi nie tylko dla nas Polaków, ale dla każdego narodu. Niektórzy mówią, że nie warto rozpamiętywać historii.

11_listopada

Po co nam te chwile zadumy przy okazji święta niepodległości, po co wspominać bohaterów, czy warto wracać do przeszłości? My uważamy, że warto i że trzeba. Na wszystko jest czas i miejsce. Na zabawę, zawody sportowe lub inne formy aktywności. Uważamy jednak, że trzeba chociaż ten jeden dzień w roku poświęcić właśnie na chwilę zadumy, zatrzymanie się w tym codziennym biegu, spojrzenie za siebie, w historię, w przeszłość. Człowiek podobno najlepiej uczy się na własnych błędach. Czy można więc dokonywać właściwych wyborów w przyszłości bez zadumy nad wydarzeniami minionymi? Tym bardziej, że skutki wielu z tych historycznych wydarzeń odczuwamy do dziś. Nasza historia nie zawsze była smutna.

Cały tekst na naszym blogu.

 

 

 

SKS na Facebooku

I Ty możesz pomóc

Wszystkich chętnych do współpracy i włączenia się w działalność na rzecz Miasta i Gminy Suchedniów zapraszamy do współpracy.

Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z nami.

Zainwestuj w nas

Wpłać dowolną kwotę na nasze konto:
Bank Spółdzielczy w Suchedniowie
42 8520 0007 2001 0001 0552 0002

Online:

Odwiedza nas 37 gości oraz 0 użytkowników.