Suchedniowska Korporacja Samorządowa

im. Stanisława Staszica

Działalność

Piknik Rodzinny

Niezwykła Zwyczajna Suchedniowska Niedziela – pod takim tytułem po raz kolejny SKS zorganizował Piknik Rodzinny przy Ośrodku Kultury Chrześcijańskiej w Suchedniowie w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa.

Pierwszym wydarzeniem pikniku było zwycięstwo Korporacji nad Zakonem Rycerzy Kolumba w piłkarskim meczu pokazowym, co stanowi nie lada sukces, gdyż Suchedniowscy Kolumbowie to zwycięzcy dwóch poprzednich pikników. Ten mecz doskonale wprowadził uczestników imprezy w turniej piłkarski o Puchar Prezesa Suchedniowskiej Korporacji Samorządowej „Suchedniowskie Orliki 2013”. W tej rywalizacji, rozegranej pomiędzy suchedniowskimi szkołami podstawowymi, w kategorii chłopcy puchar zdobyła Szkoła Podstawowa nr 3, a w kategorii dziewcząt – Szkoła Podstawowa w Ostojowie. Czytaj więcej ...

 

Program stypendialny

logo programuUprzejmie informujemy, że przygotowaliśmy nowe przedsięwzięcie społeczne: Program Stypendialny im. dr Witolda Poziomskiego: ”LEPSZY ŚWIAT – szacunek, talent, aktywność”, którego inicjatorem i fundatorem jest Suchedniowska Korporacja Samorządowa.

Program Stypendialny ”LEPSZY ŚWIAT”, został przygotowany dla Uczniów szkół suchedniowskich, dla których zaangażowanie w życie społeczne szkoły i środowiska lokalnego, jest tworzeniem i inspirowaniem właściwych relacji społecznych.

Uważamy, że zachęcanie młodych ludzi do idei pracy na rzecz społeczności lokalnej, wspiera proces ich rozwoju i dokonywania wyborów oraz włącza młodzież w życie społeczne z szacunkiem, ufnością i zdecydowaniem. Pozwala także, na zwiększanie motywacji i odpowiedzialności za dokonywanie pozytywnych wyborów osobistych i społecznych.

Nasz Program ma zachęcić Uczniów do aktywności, która doprowadzi do zmian jakościowych, nie tylko w tym, czego się uczą, ale jakimi stają się ludźmi.

Cały współczesny świat odczuwa wiele poważnych problemów społecznych: narastająca przemoc, brak szacunku i pogarszające się relacje międzyludzkie.

Dlatego, tak ważne jest zwrócenie uwagi na szczególny aspekt naszego życia, jakim jest aktywność środowiska lokalnego i tzw. uspołecznienie młodzieży. Dzisiaj, nie wystarczy wiedzieć, co jest dobre i co jest złe, trzeba mieć jeszcze świadomość i wolę postępowania według wartości i zasad społecznych. Trudnym zadaniem szkoły jest kształtowanie tej sfery życia Ucznia. Właśnie dlatego, aby zachęcić Uczniów do aktywności społecznej, powstał nasz Program Stypendialny.

Mamy nadzieję, że nasza inicjatywa spotka się z Państwa zainteresowaniem, ponieważ wybory życiowe, jakich dokonują młodzi ludzie, mają znaczenie, nie tylko osobiste, ale także społeczne. Celem Programu jest wzmocnienie inicjatyw młodzieży i wyzwolenie potencjału w postaci różnorodnej aktywności społecznej: kreatywności i zdolności , co doprowadzi do nabycia umiejętności przedsiębiorczości społecznej, umiejętności tak ważnej i cennej w naszych czasach.

Chcemy udzielićwsparcia młodzieży, która poprzez działania na rzecz społeczności szkolnej, czy lokalnej, potrafi z szacunkiem, pewnością siebie i z poczuciem celu swych działań, wnieść nową jakość do życia społecznego naszego Suchedniowa.

Na patrona Programu Stypendialnego „ LEPSZY ŚWIAT – szacunek, talent, aktywność”, wybraliśmy dr Witolda Poziomskiego. Pomyśleliśmy, że warto przypomnieć mieszkańcom tego znanego z działalności społecznej Suchedniowianina.

 

Pod Dobrym Aniołem

W dniu 02 lutego 2013 roku nastąpiło otwarcie sklepu charytatywnego "Pod Dobrym Aniołem". Sklep funkcjonował do końca miesiąca czerwca. Informacje na temat zakończenia działalności sklepu znajdziesz tutaj.

Pod Dobrym Aniołem4

Co to jest sklep charytatywny?

Sklepy charytatywne prowadzone są przez stowarzyszenia i inne podobne organizacje działające na rzecz lokalnych społeczności lub pomagające konkretnym grupom osób.
Działalność sklepu opiera się na gromadzeniu różnego rodzaju przedmiotów, towarów i artykułów, które jednym osobom są już zbędne, a innym bardzo potrzebne. Osoby posiadające zbędne rzeczy oddają je bez opłaty do sklepu charytatywnego. W sklepie charytatywnym te same artykuły oferowane są za symboliczną opłatą wszystkim tym, którym aktualna sytuacja materialna nie pozwala na zakup nowych artykułów.

Pobierane w sklepie opłaty służą pokryciu kosztów działalności sklepu.

Nasz sklep rozpoczyna działalność w formie odpłatnej działalności pożytku publicznego.

Jeżeli przychody z działalności sklepu będą wyższe niż koszty jego prowadzenia, uzyskana nadwyżka musi zostać przeznaczona na działalność statutową stowarzyszenia, czyli działalności na rzecz społeczności lokalnej Suchedniowa.

Jak wspomóc działalność sklepu charytatywnego?

Ty też możesz pomóc innym w uzyskaniu niezbędnych przedmiotów codziennego użytku, wymarzonej zabawki, komputera, książki, ubrania.
Wystarczy, gdy robiąc porządki zamiast pozbycia się niepotrzebnych już rzeczy w tradycyjny sposób oddasz je do sklepu charytatywnego.
Ty Tego już nie potrzebujesz.
Ktoś być może na To czeka.

Pod Dobrym Aniołem2
Pamiętaj!
Do sklepu możesz oddać tylko przedmioty sprawne i zdatne do użytku, czyste i schludne.
Oddając cokolwiek do sklepu charytatywnego pomagasz przecież innym.

Co można znaleźć w sklepie charytatywnym?

SKLEP CHARYTATYWNY PRZYJMUJE WSZYSTKIE SPRAWNE I ZDATNE DO UŻYTKU ARTYKUŁY ZA WYJĄTKIEM ŻYWNOŚCI.

{jcomments on}Pod Dobrym Aniołem9

Świeto Niepodległości

Nasze Stowarzyszenie od początku swojej działalności tj. od 2007 roku w sposób szczególny upodobało sobie święto niepodległości. Według nas bowiem, wartości patriotyczne są tymi najważniejszymi nie tylko dla nas Polaków, ale dla każdego narodu. Niektórzy mówią, że nie warto rozpamiętywać historii.

11_listopada

Po co nam te chwile zadumy przy okazji święta niepodległości, po co wspominać bohaterów, czy warto wracać do przeszłości? My uważamy, że warto i że trzeba. Na wszystko jest czas i miejsce. Na zabawę, zawody sportowe lub inne formy aktywności. Uważamy jednak, że trzeba chociaż ten jeden dzień w roku poświęcić właśnie na chwilę zadumy, zatrzymanie się w tym codziennym biegu, spojrzenie za siebie, w historię, w przeszłość. Człowiek podobno najlepiej uczy się na własnych błędach. Czy można więc dokonywać właściwych wyborów w przyszłości bez zadumy nad wydarzeniami minionymi? Tym bardziej, że skutki wielu z tych historycznych wydarzeń odczuwamy do dziś. Nasza historia nie zawsze była smutna.

Cały tekst na naszym blogu.

 

 

 

SKS na Facebooku

I Ty możesz pomóc

Wszystkich chętnych do współpracy i włączenia się w działalność na rzecz Miasta i Gminy Suchedniów zapraszamy do współpracy.

Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z nami.

Zainwestuj w nas

Wpłać dowolną kwotę na nasze konto:
Bank Spółdzielczy w Suchedniowie
42 8520 0007 2001 0001 0552 0002

Online:

Odwiedza nas 5 gości oraz 0 użytkowników.