Suchedniowska Korporacja Samorządowa

im. Stanisława Staszica

Wystawa 2008

Od dziś można oglądać w sieci film z Wystawy Jubileuszowej. Film został umieszczony w serwisie YouTube i podzielony na dwie części. Oczywiście film można obejrzeć również na naszej stronie. Wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania Wystawy, serdecznie dziękujemy.


 
Nasza wystawa
dotycząca historii Parafii, w związku z uroczystościami jubileuszowymi, cieszyła się ogromnym powodzeniem.
 
Wystawę odwiedziło bardzo dużo osób. Byli to zarówno mieszkańcy Suchedniowa jak i goście z zewnątrz, w tym również z zagranicy.
 
Nie zabrakło też VIP-ów. Wystawę odwiedził m.in. Prymas Polski Kardynał Józef Glemp, Przemysław Gosiewski Poseł na Sejm RP oraz ostatni Prezydent RP na Uchodźstwie Pan Ryszard Kaczorowski.
Z władz naszego miasta Wystawę odwiedził jedynie Pan Janusz Mik Przewodniczący Rady Miejskiej.
 
Wystawa wzbudziła również zainteresowanie przedstawicieli prasy
i mediów. Odwiedziły nas m.in. Echo Dnia, TVP, TV News z Chicago.
 
Dla nas najcenniejsze były jednak opinie Mieszkańców naszego miasta, którym Wystawa bardzo się podobała. Duże zainteresowanie budziły m.in. materiały Instytutu Pamięci Narodowej dotyczące procesu Księdza Infułata Józefa Wójcika (ze zdjęciami z procesu) oraz opisujące inwigilację uroczystości peregrynacyjnych z lat 70-tych.
 
Wystawa była znaczącym wydarzeniem w naszym mieście. Pokazała, że my Mieszkańcy, mamy potencjał osobowy i intelektualny.

SKS na Facebooku

I Ty możesz pomóc

Wszystkich chętnych do współpracy i włączenia się w działalność na rzecz Miasta i Gminy Suchedniów zapraszamy do współpracy.

Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z nami.

Zainwestuj w nas

Wpłać dowolną kwotę na nasze konto:
Bank Spółdzielczy w Suchedniowie
42 8520 0007 2001 0001 0552 0002

Online:

Odwiedza nas 31 gości oraz 0 użytkowników.